بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

 

Tohfaah Maahi Ramadaan

Lailat-ul-Qadr kie iebaadat ka bajaan

 

 

Ramadan 1  

 

 

Faqih-e-Islam Mufti-e-Holland

Hazrat Allama Maulana Mufti Abdul Wajid Qadri

 

 

Een vertaling van

Mohamed Juzoef Tangali Qadri


st al quran logo

 

 

1e druk, 2007

Copyright © Stichting Al-QURAAN

Delhi (India), september 2007

 

Uitgever:                                                                  

Islamic Foundation Netherlands

Stichting Al-QURAAN

Groeneveen 11, 1103 EA Amsterdam

Tel/Fax: 020 – 698 26 71

 

E-mail: ifn.alquraan@hotmail.com

 

Deze uitgave is voor gratis verspreiding

 


Inhoud

 

Inleiding

 

1.            1e Lailat-ul-Qadr  21ste nacht

2.            2e Lailat-ul-Qadr  23ste nacht

3.            3e Lailat-ul-Qadr  25ste nacht

4.            4e Lailat-ul-Qadr  27ste nacht

5.            5e Lailat-ul-Qadr  29ste nacht

6.            Besluit


Bezoek ook de website: www.alahazrat.nl 

 

 

 


بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

 

 

Inleiding

 

Allah Almachtige heeft aan Zijn uitverkoren aanbidders (soennie moesliems) op gunsten van Zijn geliefde Boodschapper de Heilige Profeet Mohammed May Allah's peace and praise be on him (sallallaaho alaihi wa sallam) bijzondere en glansrijke Tohfaah (cadeaus) geschonken zoals Qur’aan-e-Majied, een hele maand vasten, namaaz-e-tarawieh en gezamenlijk Witr namaaz verrichten.

 

Tijdens Maahi Ramadaan Sharief is iebaadat (bidden) in iedere nacht 70 keer zegenrijker dan de overige nachten. Doch, in die nachten is een nacht geschonken die zegenrijker en beter is dan het bidden gedurende de nachten van 1.000 maanden.

 

Nabi-e-Karim Gatm-e-Payghambaraa (laatste Profeet der Profeten) May Allah's peace and praise be on him heeft aan zijn volgelingen (soennies) verteld, dat die nacht Lailat-ul-Qadr is. Deze nacht is beter dan 1.000 maanden en dient gezocht te worden in vijf oneven nachten van de laatste tien nachten van de Heilige maand Ramadaan. (Hadith uit Bukhari Sharief)

 

Met andere woorden, bid gedurende de 21ste, 23ste, 25ste, 27ste en 29ste nacht vol goede hoop en in nederigheid, want uit deze vijf nachten is één nacht de Lailat-ul-Qadr nacht.

 

Toelichting

 

Met 21ste nacht wordt bedoeld, de avond die begint na uw 20ste vastendag (vanaf maghrib tijd). De islamitische dag begint namelijk met de maghrib tijd. Netzo geldt het ook voor de 23ste, 25ste, 27ste en 29ste nacht.

 

 

Voor iedere nacht van Maahi Ramadaan Sharief hebben vele sheiks en ulama verschillende iebaadat, awraad en wazaaif vormen aan ons doorgegeven. Doch, ik zal voor u slechts de vijf genoemde nachten waarvan een nacht Lailat-ul-Qadr (Shab-e-Qadr) is uiteenzetten waardoor u weet welke soorten iebaadat en wazaaif het zijn zodat de broeders en zusters voordeel uit kunnen trekken voor zowel het spirituele en als fysieke (wereldse) leven.

 

Van u verwachten wij, dat u voor alle soennie moesliems die overleden zijn smeekbede verricht voor vergiffenis en voor de nog in leven zijn de soennie moesliems voor hun welzijn, voorspoed, spirituele verrijking en dat zij bij overlijden met imaan deze fysieke wereld mogen verlaten.

 

 

1. Eerste Lailat-ul-Qadr (21ste nacht)

 

Voor iftaari of na iftaari en namaaz maghrib dient een grondig ghusl (bad) genomen te worden en schone kleding te worden aangetrokken. Zet ook wat itr (alcoholvrije parfum) op. Nadat u namaaz maghrib heeft verricht gaat u over op het verrichten van vier rakaat nafl (vrijwillig) namaaz met twee salaams.

 

 

Na maghrib namaaz

 

In ieder rakaat wordt na surah Fatiha (hoofdstuk 1) ook surah Qadr (hoofdstuk 97) en surah Ikhlaas (hoofdstuk 112) gereciteerd. Al deze hoofdstukken slechts 1 keer reciteren.

 

Surah al-Fâtiha              (Kanzoel Imaan)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ {1}

الرَّحْمـنِ الرَّحِيمِ {2}

مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ {3}

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ {4}

اهدِنَــــا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ {5}

صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ {6}

 

Bismi-LLâhir-Rahmânir-Rahiem

 

‘Al-Hamdu li-LLâhi Rabbil-‘Âlamien (1)

‘Ar-Rahmânir-Rahiem (2)

Mâliki Yamid-Dien (3)

‘Iyyâka na’-budu wa ‘iyyâka nasta-‘ien (4)

‘Ihdinas-Sirâtal-Musta-qiem (5)

Sirâtal-laziena ‘an-‘amta ‘alay-him Ghayril magdoubi ‘alayhim wa lad-dâllien (6)

 

Amien.

 


97_Qadar.rm

Surah al-Qadr                 (Kanzoel Imaan)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ


إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ {1}

وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ {2}

لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ {3}

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ {4}

سَلَامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ {5}

 

 

Bismi-LLâhir-Rahmânir-Rahiem

 

‘Innâ ‘anzalnâhu fie Laylatil-QADR (1)

Wa mâ ‘adrâka mâ Laylatul-QADR (2)

Laylatul-Qadri gayrum-min ‘alfi Shahr (3)

Tanazzalul-malâ-‘ikatu war-Rouhu fiehâ bi-‘izni Rabbihim-min-kulli ‘amar (4)

Salâmun Hiya hattâ matla-‘il-Fajr (5)

 

 

 


Surah al-Ikhlaas             (Kanzoel Imaan)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ


قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ {1}

اللَّهُ الصَّمَدُ {2}

لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ {3}

وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ {4}

 

 

Bismi-LLâhir-Rahmânir-Rahiem

 

Qul Hu-wa-LLâho ‘Ahad (1)

‘Allâhoes-Samad (2)

Lam yalid, wa lam youlad (3)

Walam yakul-la-Hou kufuwan ‘ahad (4)

 

Na beëindiging van deze nafl namaaz leest u 70 keer een durood sharief die u kent op. Ter afsluiting doet u met concentratie en nederig-heid dua (smeekbede). Engelen bidden voor degene die deze namaaz hebben verricht en uw graf zal met noer (Licht) verlicht worden.

 

 

Na Iesha en tarawieh namaaz

 

Nadat u namaaz Isha, tarawieh en witr al heeft verricht kunt u met niyyat (intentie) wederom twee rakaat nafl namaaz verrichten waarbij u in ieder rakaat reciteert:

 

·                    Surah al-Fatiha  (1 x reciteren)

·                     Surah al-Qadr   (1 x reciteren) en

·                    Surah al-Ikhlaas (3 x reciteren).

 

Nadat u deze nafl namaaz heeft beëindigd leest u astaghfaar (voor vergiffenis).

 

Deze astaghfaar is:

Astaghfiroellaha Rabbie mien koelli zambiew-wa atoeboe ielaih.(70x)

 

 

Daarna leest u dua-e-Qadr:

Allah-hoemma iennaka ‘afoewoen tohiebboel ‘af wa faa’foe’ annie. (70x)

 

Ter afsluiting doet u onder andere voor vergiffenis met nederigheid en een rein hart dua (smeekbede) voor uzelf, uw naasten en geloofsgenoten en voor een Verlicht graf.

 

 

 

2. Tweede Lailat-ul-Qadr (23ste nacht)

 

 

Na maghrib namaaz

 

Nadat u namaaz maghrib volledig heeft verricht doet u niyyat voor twee rakaat nafl namaaz. In deze namaaz reciteert u:

<